PTWP przeniesie notowania na rynek główny GPW
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
24 cze 2024, 16:45

Już w środę PTWP zadebiutuje na głównym rynku GPW. Spółka przenosi notowania z NewConnect

Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości SA (PTWP), spółka matka grupy kapitałowej PTWP, w środę, 26 czerwca 2024 roku, przeniesie notowania z rynku NewConnect na główny parkiet Giełdy Papierów Wartościowych (GPW). To już piąty debiut na rynku podstawowym w tym roku.

PTWP, działa na rynku od 1995 roku i specjalizuje się w szerokim wachlarzu działalności, obejmującym wydawnictwo specjalistycznych portali, organizację konferencji i wydarzeń biznesowych oraz zarządzanie prestiżowymi obiektami Międzynarodowego Centrum Kongresowego (MCK) i Hali Spodek w Katowicach.

Spółka prowadzi branżowe portale i serwisy internetowe, takie jak WNP.PL, RynekZdrowia.pl, PortalSpozywczy.pl, DlaHandlu.pl, PropertyNews.pl, PortalSamorzadowy.pl, Farmer.pl, PulsHR.pl oraz serwisy z kategorii wnętrza i budownictwo. Firma jest również organizatorem licznych prestiżowych konferencji, szkoleń i spotkań biznesowych, w tym Europejskiego Kongresu Gospodarczego, jednego z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w Europie Środkowej.

„Nasze portale znajdują się w top 3 mediów biznesowych w Polsce, dynamicznie rozwijamy również sektor autorskich wydarzeń i eventów na czele z Europejskim Kongresem Gospodarczym. Jednak mamy apetyt na więcej i chcemy rozwijać się jeszcze szybciej, zarówno organicznie jak i poprzez akwizycje. Regularna wypłata dywidendy oraz wysoka pozycja gotówkowa na koncie świadczą o dobrej sytuacji finansowej spółki PTWP i całej Grupy” – mów Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP.

Zobacz także: Diagnostyka zamierza zadebiutować na GPW. Spółka przeprowadzi IPO w 2025 r.

Nowy rozdział: przejście na główny rynek GPW już w środę

Akcje PTWP, zgodnie z uchwałą Giełdy Papierów Wartościowych, zmienią rynek notowań w środę, 26 czerwca 2024 r.

„Już od pewnego czasu naszym celem było dołączenie do spółek z głównego rynku. Przez ostatnie lata znacząco rozwinęliśmy naszą działalność praktycznie w każdym segmencie. Jesteśmy w pełni gotowi do debiutu zarówno pod względem finansowym, jak też operacyjnym” – mówi prezes Kuśpik.

Przeniesienie notowań odbędzie się bez emisji nowych akcji. Akcje będą notowane pod skróconą nazwą „PTWP” i tickerem „PTW”.

Uwaga: Zlecenia maklerskie na akcje spółki PTWP złożone w systemie NewConnect, które nie zostaną zrealizowane do końca wtorkowej sesji, tj. 25 czerwca, stracą ważność po jej zakończeniu.

Zobacz także: Debiut Mentzen SA na NewConnect już wkrótce. GPW zatwierdziła dokument informacyjny

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost