Dobra passa w polskim gamingu. Akcje CreativeForge Games zyskują po premierze prologu Beer Factory
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
16 mar 2023, 08:30

Dobra passa w polskim gamingu trwa! Akcje CreativeForge Games zyskują po premierze prologu Beer Factory

Dobra passa w polskim gamingu trwa dalej. CreativeForge Games udostępnił prolog gry Beer Factory, który spotkał się z pozytywnym odbiorem, a kurs spółki rośnie o kilka procent.

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o sukcesach dwóch polskich gier: Contraband Police z grupy PlayWay oraz Hotel Renovator od Two Horizons z grupy The Dust. Teraz prolog gry Beer Factory od CreativeForge Games, udostępniony na początku tygodnia na platformie Steam, zbiera pozytywne recenzje. Jest ich ponad 90%, a peak graczy wyniósł blisko 1,3 tys. osób. Prezes spółki, Piotr Karbowski zapowiedział na Twitterze, że premiera gry powinna odbyć się w ciągu 2 miesięcy.
 

Zobacz także: Contraband Police podbił akcje grupy PlayWay. Kolejna udana premiera polskiego gamingu w tym tygodniu

Coraz więcej premier od CreativeForge Games

Ostatnie, mniejsze premiery na polskim rynku gier odnoszą coraz większe sukcesy. Do największego ostatnich dni należy zaliczyć Contraband Police z grupy PlayWay. Jest to jedna z produkcji z największym peakiem graczy, a w ciągu 5 dni od premiery sprzedano 100 tys. kopii tytułu. W tej chwili produkcja jest czwartym tytułem w historii Grupy PlayWay pod względem wysokości peaku graczy.  Do grupy PlayWay należy również CreativeForge Games, które zaprezentowało w tym tygodniu prolog gry Beer Factory.

Po pierwszych danych z platformy SteamDB widać, że zainteresowanie tytułem jest spore. Peak graczy zatrzymał się na 1,3 tys. użytkownikach, a z około 200 recenzji wystawiono ponad 90% pozytywnych opinii. Jak zapowiedział prezes spółki, możliwe, że premiera odbędzie się jeszcze w II kwartale 2023 roku. W reakcji na pozytywne informacje z CreativeForge Games, kurs akcji rósł na środowej sesji nawet o kilkanaście procent.

Notowania CreativeForge Games

CFG WYKRES


W tym kwartale powinien zadebiutować jeszcze prolog produkcji Builders of Greece. Możliwe, że dobra passa powoli wraca do CreativeForge Games, po kilku latach marazmu w związku z licznymi przesunięciami premier.

Warto przypomnieć, że spółka ma w swoim portfolio kilka mocnych tytułów jak Stargate: Timekeepers. Jednak plany względem tej produkcji uległy zmianie, gdy poinformowano, że CreativeForge oraz brytyjski wydawca Slitherine zawiążą spółkę Slitherine Poland.

Zobacz także: Ovid Works stawia na rozwój gry Interkosmos 2000. Spółka przygotowuje również kolejne produkcje na pecety i konsole

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.