Przejdź do treści
MICROSTRATEGY BITCOIN
Kategoria::
Kategoria

MicroStrategy ma 15 mld USD w BTC. Akcje spółki szybują w górę w ślad za wzrostami Bitcoina

MicroStrategy, posiadając prawie 15 miliardów dolarów w Bitcoinach, jest obecnie jednym z największych graczy na rynku kryptowalut. Jego akcje wydają się jednak drogie.

Fundusze ETF na bitcoin cieszą się dużym zainteresowaniem, ale niestety trudno w nie inwestować w Europie

Zakład MicroStrategy na Bitcoina - sprytny ruch czy ryzykowna gra?

Tzw. „MicroStrategy Bet" na Bitcoina (BTC) pięknie się opłaca, gdyż cena akcji firmy gwałtownie wzrosła w poniedziałek, napędzana przez rekordowe notowania kryptowaluty w okolicach 72 000 dolarów. 

Akcje firmy produkującej oprogramowanie wzrosły o ponad 13% do nowego 52-tygodniowego maksimum, osiągając około 1631 dolarów. MicroStrategy pozyskało 782 miliony dolarów ze sprzedaży obligacji i wykorzystało te pieniądze na zakup kolejnych Bitcoinów. Michael Saylor, były CEO napisał na X, że firma posiada teraz 205 000 Bitcoinów kupionych po średniej cenie 33 706 dolarów. Biorąc pod uwagę ostatnie ceny tokena, MicroStrategy posiada Bitcoiny o wartości 14,8 miliarda dolarów, co oznacza, że firma więcej niż podwoiła swoje pieniądze na tym aktywie.

Akcje MicroStrategy wzrosły o 155% w tym roku, co jest ponad dwukrotnie wyższym wynikiem niż 72% wzrost Bitcoina.

Akcje MicroStrategy są dostepne na platformie SaxoTraderGo pod tym linkiem.

Duże zainteresowanie IPO Reddita. Analitycy widzą duży potencjał wzrostu

Częściowo wynika to z faktu, że firma nie jest tylko zakładem na Bitcoina [MicroStrategy Bet]; jej podstawowe przychody operacyjne nadal pochodzą z oprogramowania dla przedsiębiorstw, a emituje ona obligacje, aby kupować więcej Bitcoinów. 

Działalność software'owa wydaje się teraz jeszcze bardziej marginalna, ponieważ Bitcoin kontynuuje swój rajd, a akcje są bardziej ściśle związane ze strategią Saylora polegającą na emisji obligacji na zakup Bitcoina.

Bitcoin jest już warty więcej niż Facebook. Wycena tylko 4 spółek z „Siedmiu wspaniałych" jest wyższa niż kryptowaluty

Nowe fundusze ETF na Bitcoin, napędziły dużą falę zakupów. Według firmy badawczej CoinShares, w ubiegłym tygodniu do „produktów inwestycyjnych w aktywa cyfrowe" napłynęła rekordowa kwota 2,7 miliarda dolarów.

Ostatnie ruchy to również zanik korelacji Bitcoina z indeksem Nasdaq Composite. Bitcoin, podobnie jak złoto, ostatnio rośnie częściowo ze względu na oczekiwania obniżki stóp procentowych. Przewodniczący Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, ostudził zapał co do rychłego luzowania, choć nadal wydaje się być zwolennikiem obniżek w dalszej części roku. 

Warto również zauważyć, że oderwanie Bitcoina od akcji technologicznych przeczy historycznym trendom. Według VettaFi istnieje silna historyczna korelacja między wynikami indeksu Nasdaq-100 a Bitcoinem.

Byki na rynku kryptowalut interpretują ostatnie odłączenie jako znak, że Bitcoin wchodzi w swoją własną klasę aktywów. „Inwestorzy poszukują wyższych zwrotów i przechodzą do rozwijających się rynków oraz uciekają do jakości" - powiedział Will McDonough, prezes i założyciel Corestone Capital oraz zwolennik Bitcoina. Dodaje, że ograniczona podaż Bitcoinów powinna prowadzić do większego popytu i jeszcze wyższych cen.

To, czy Bitcoin będzie nadal rósł, gdy rynek technologiczny będzie się borykał z problemami, jest kwestią sporną; aktywa kryptowalutowe mogą zacząć zachowywać się jak reszta sektora technologicznego przy pierwszych sygnałach kłopotów makroekonomicznych. Na razie jednak, zakład MicroStrategy na Bitcoina wydaje się być sprytnym ruchem.

Spółki zbrojeniowe na giełdzie USA i rynkach europejskich. 16 podmiotów z rekomendacjami analityków

RAPORT JAK INWESTOWAĆ ZA GRANICĄ

Opcjonalnie: https://zagranica.strefainwestorow.pl/

Artykuł przygotowany przy wykorzystaniu narzędzi inwestycyjnych Saxo Banku, partnera serwisu Strefa Global Market. Materiał zawiera linki partnerskie, a serwis czerpie z nich korzyści finansowe.

udostępnij: