Przejdź do treści
Kategoria::
Kategoria

Cathie Wood z Ark Innovation wykorzystuje jatkę na krypto i kupuje akcje giełdy Coinbase

Coinbase jest jedną z niewielu spółek w amerykańskim indeksie, której cena jest silnie skorelowaną z wahaniami cen największych kryptowalut. Fundusz Cathie Wood Ark Innovation Management ostatnią jatkę na krypto uznaje za okazje i „kupuje w dołku".

Mark Zuckerberg przyznaje się do pomyłki. Facebook zwalnia pracowników i ogranicza wydatki

Fundusz Cathie Wood specjalizuje się w inwestycjach w spółki technologiczne. Końcem października fundusz wrócił do kupowania akcji Robinhood Markets. Jak wynika z danych ARK, zwiększono udział w platformie dla inwestorów detalicznych do ponad 6,6% portfela, wartego ok. 55 mln USD, co oznacza wzrost z 47 mln USD przed 24 października. To pierwsze większe zakupy Cathie Wood od maja. Teraz przyszedł czas na drugą platformę - Coinbase. 

ARK Innovation ETF, ARK Next Generation Internet ETF i Ark Fintech Innovation ETF w ostatnich dniach zwiększyły swoje pozycje na akcjach giełdy krypto Coinbase o 21 mln USD. Kiedy inni się boją, Cathie Wood po prostu kupuje. 

Flagowy ETF legendarnej inwestorki jest ponad 65% niżej. Dramatyczny wzrost stóp procentowych w tym roku spowodował, że zniknął trend na sektorze technologicznym, który kiedyś uczynił ten fundusz sławnym.

A

„Druga Luna". Paniczna wyprzedaż na tokenie FTX, przez niejasne finanse giełdy kryptowalutowej

Krwawa jatka na krypto 

Cena Bitcoina w ciągu ostatniej doby zjechała ponad 6% do 16 650 USD. To poziom niewidziany od końca 2020 roku, po ubicie dna w okolicach 15 500 USD. 

Upadłość FTX może uderzyć w wiele poważnych instytucji finansowych i uruchomić efekt domina

Ostatni weekend był ciężki dla rynku krypto. Giełda FTX spotkała się z odpowiednikiem runu bankowego, ponieważ klienci zaczęli masowo wycofywać fundusze w związku w związku ze spekulacjami, że spółka ma duże problemy ze stratami spółki siostry Alameda, związanej z upadkiem tokena emitowanego przez FTX o nazwie FTT. 

Jeszcze na początku tygodnia była nadzieja na ratunek ze strony większego konkurenta Binance, ale ostatecznie giełda wycofała się z transakcji. Jak donosi The Wall Street Journal, FTX ma poważną dziurę w finansach na około 8 mld USD, a także czeka ją dochodzenie przed Komisją Papierów Wartościowych i Giełd.

Obawy i strach inwestorów oraz klientów dotarł również na rynek akcji. Od razu zaczęła się seria spadków cen akcji spółek związanych z rynkiem krypto, czyli: Coinbase Global (-37% w ciągu ostatnich 10 sesji), Robinhood Markets (-25% w ciągu ostatnich 10 sesji), a także bank Silvergate Capital SI (-40% w ciągu ostatnich 10 sesji). Poza Bitcoinem, Ether - druga co do wielkości kryptowaluta - spadła jedynie o 1%, ponieważ większe spadki ma już za sobą jak kilka dni temu cena zjechała z 1600 USD do 1200 USD. Kolejni bohaterowie spadków to Solana, która traci 17%. Token FTT notuje kolejną serie spadków 30% spadając do okolicy 2 USD. 

aa

Kiedy złoto zacznie rosnąć, te spółki zyskają najbardziej

Cathie Wood jest byczo nastawiona do Bitcoina

Mija rok od rekordowego poziomu Bitcoina na poziomie 69 tys. USD, a teraz cena jest poniżej 20 tys. USD i wciąż nie widać stabilizacji. Ark Investment Management wierzy, że obecne ceny kryptowalut są na kluczowym progu dla byków, aby pokazać dominację nad niedźwiedziami po raz pierwszy od 2022 roku. Analitycy zwracają uwagę na takie wskaźniki jak cena, presja sprzedaży jest i może być absorbowana przez kupujących. 

Warren Buffett wciąż wstrzymuje się z poważnymi zakupami na giełdzie, oto jak wygląda portfel Berkshire Hathway w 2022 roku

udostępnij: