Przejdź do treści
Kategoria::
Kategoria

GlobalConnect GPW wprowadza kolejne spółki zagraniczne. Umożliwi handel kolejnymi trzema spółkami z Niemiec

Debiut na rynku akcji zagranicznych GPW - GlobalConnect - akcji spółek Adidas, Bayer i RWE jest już faktem. Zgodnie z decyzją Wprowadzającego Animatora Rynku, Santander Biura Maklerskiego, te trzy niemieckie spółki notowane na Deutsche Börse dołączają do puli papierów wartościowych dostępnych na GlobalConnect.

Nowe akcje, które zostały wprowadzone na rynek, są częścią indeksu giełdowego DAX.

GlobalConnect wprowadza nowe spółki. GPW udostępni do handlu akcje trzech dużych niemieckich spółek

Nowe możliwości inwestycyjne na GlobalConnect GPW

Wprowadzenie akcji tych renomowanych spółek stanowi kolejny krok w rozwoju GlobalConnect, nowego rynku giełdowego, który rozpoczął swoją działalność w listopadzie 2022 roku. GlobalConnect umożliwia inwestorom zakup i sprzedaż akcji wiodących zagranicznych przedsiębiorstw bez konieczności zgody emitenta. Inicjatywa ta cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony inwestorów, którzy chcą uczestniczyć w globalnym rynku finansowym.

Akcje spółek, w których kobiety są na stanowiskach kierowniczych przynoszą ponadprzeciętne zyski, wynika z analizy Saxo Banku

Na obecnym etapie inwestorzy mają dostęp do akcji dziesięciu renomowanych spółek, takich jak Allianz, BMW, Inditex (właściciel marek Zara, Pull&Bear, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, Oysho i Zara Home), Jeronimo Martins (właściciel sieci sklepów Biedronka), Mercedes Benz, Porsche, SAP, Siemens, Volkswagen i Zalando. Jednak plany rozwoju GlobalConnect obejmują sukcesywne rozszerzanie oferty, w tym wprowadzenie akcji wybranych amerykańskich spółek w przyszłości.

Rynek GlobalConnect działa w ramach Alternatywnego Systemu Obrotu (ASO) GPW. Notowania akcji zagranicznych odbywają się w standardowych sesjach giełdowych GPW, w godzinach 09:05-17:05 od poniedziałku do piątku. Ceny akcji są wyrażane w polskich złotych, co ułatwia inwestorom analizę i porównanie wartości papierów wartościowych.

Intel w tarapatach. Akcje producenta chipów spadają po ogłoszeniu gigantycznych inwestycji

Warto przypomnieć, że GlobalConnect to inicjatywa GPW, która wystartowała w listopadzie 2022 roku. Ten rynek umożliwia notowanie akcji zagranicznych spółek wprowadzanych do obrotu przez Wprowadzającego Animatora Rynku bez konieczności zgody emitenta. Dzięki temu inwestorzy mają możliwość kupowania i sprzedawania akcji największych i najbardziej znanych zagranicznych firm na Giełdzie Papierów Wartościowych. Na chwilę obecną jedynym Wprowadzającym Animatorem Rynku, który wprowadza akcje zagranicznych spółek na GlobalConnect, jest Santander Biuro Maklerskie.

Nowy rynek działa w ramach Alternatywnego Systemu Obrotu (ASO) GPW. Notowania odbywają się w trakcie standardowych sesji giełdowych GPW, czyli od poniedziałku do piątku w godzinach 09:05-17:05. Kwotowania akcji zagranicznych spółek są wyrażane w polskich złotych. Decyzje dotyczące wyboru spółek wprowadzanych na GlobalConnect są w gestii Wprowadzającego Animatora Rynku, który również odpowiada za utrzymanie płynności na rynku dla tych papierów wartościowych.

Walka o Biały Dom: jak prezydenci Donald Trump i Joe Biden wpływają na amerykańską gospodarkę

 

udostępnij: