Przejdź do treści
Kategoria::
Kategoria

Zielony briefing 12 stycznia [codziennie o 7.00 rano]. Niskie ceny gazu w UE, jest termin powstania resortu przemysłu, powołano rzecznika MKiŚ, AI wymusi zielone IT

Informacja dnia

Ceny gazu ziemnego w Europie spadły do najniższego od sierpnia poziomu, ponieważ inwestorzy zakładają, że ogromne rezerwy tego surowca wystarczą na przetrwanie zimy, nawet jeśli region ogarnie siarczysty mróz. 

Obecnie magazyny błękitnego paliwa w UE są zatłoczone w około 81 proc.

Benchmark jakim jest holenderska giełda TTF notuje poziom cen 30,8 euro za MWh, podczas gdy rok temu było to 77 euro.

Nagłówki warte uwagi

Jak informuje BI: w wykazie prac legislacyjnych i programowych rządu pojawiła się w czwartek informacja na temat szykowanego projektu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie utworzenia Ministerstwa Przemysłu. Osobą odpowiedzialną za projekt jest mianowana na szefową resortu przemysłu Marzena Czarnecka. Ma czas do końca marca, by projekt został przyjęty.

AI to wielkie wyzwanie klimatyczne. Obecne komory serwerowe muszą znacznie zwiększyć moc, a w efekcie stać się bardziej energooszczędnymi, aby dostosować się do wymagać ESG i Fit for 55.

X files 

Należąca do Bumechu kopalnia Silesia zawiadomiła UOKiK o podejrzeniu stosowania przez Polską Grupę Górniczą praktyk ograniczających konkurencję i naruszających zbiorowe interesy konsumentów. 

 

udostępnij: