Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny Urteste

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny Urteste

Notowana na NewConnect spółka Urteste poinformowała o zatwierdzeniu prospektu emisyjnego przez Komisję Nadzoru Finansowego w związku z publiczną ofertą akcji serii E. Jest to istotny krok związany z planowanym przeniesieniem akcji na rynek regulowany GPW.

Spółka na początku lutego wnioskowała o wznowienie postępowania prospektowego, które było zawieszone w grudniu 2022 r. Zatwierdzenie prospektu jest jednym z pierwszych kroków w ofercie akcji, która ma obejmować emisję nie więcej niż 395,286 nowych akcji. 

Zarząd spółki opóźnił harmonogram oferty akcji i obecnie planuje przeprowadzić ją w kwietniu br.

Środki z oferty akcji posłużą dalszemu rozwojowi..

„Zakładamy, że środki pozyskane z emisji wystarczą nam na trzy lata. W tym okresie spodziewamy się już sprzedaży praw lub licencji do projektu Panuri. Dalszą działalność chcielibyśmy finansować głównie z komercjalizacji projektów” – mówi Grzegorz Stefański, prezes i współzałożyciel Urteste S.A.

Zobacz także: Okienko transakcyjne jest już otwarte. Na liście potencjalnych partnerów Urteste jest większość największych firm diagnostycznych na świecie – Grzegorz Stefański CEO i Tomasz Kostuch CFO

Debiut na GPW

Akcje Urteste od 2021 roku są notowane na rynku NewConnect. Po przeprowadzeniu oferty, zarząd będzie wnioskował o przeniesienie notowań na główny rynek GPW. Zgodnie z planem ma to nastąpić jeszcze w tym półroczu.

Urteste zajmuje się opracowywaniem autorskiej i innowacyjnej technologii wykrywania chorób nowotworowych na podstawie próbek moczu. Obecnie firma przeprowadza kilkanaście testów dotyczących najczęściej występujących nowotworów. Spółka ma plany nawiązania współpracy z partnerem z branży w celu dalszej pracy nad swoją technologią oraz sprzedaży lub licencjonowaniu jej na rynku. W związku z tym, spółka podjęła decyzję o podpisaniu umowy z firmą doradczą Clairfield Partners LLC.

Zobacz także: Urteste podpisało umowę z doradcą transakcyjnym Clairfield Partners LLC

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.