Crowdfunding Bridge Solutions Hub właściciela Wpadaj.pl. Co warto wiedzieć?
Obrazek użytkownika Wioletta Hass
22 cze 2021, 12:32

Crowdfunding Bridge Solutions Hub właściciela Wpadaj.pl. Co warto wiedzieć?

14 czerwca we współpracy z Beesfund.com wystartowała emisja publiczna akcji w formie crowdfundingu Bridge Solutions Hub, właściciela aplikacji Wpadaj.pl. Spółka zamierza pozyskać do 4 mln zł na rozwój.

Co wiadomo o projekcie Wpadaj.pl

Projekt Wpadaj.pl jest skierowany do salonów health&beauty, m.in. fryzjerów, kosmetyczek, barberów oraz innych salonów piękności. Aplikacja wystartowała w listopadzie ubiegłego roku, jest narzędziem B2B2C, które pomaga łączyć klientów z salonami. Konkretniej, wyszukiwarka pozwala znaleźć salon, i umówić wizytę klienta salonu.

wpadaj.pl strona

„Wpadaj.pl to zarówno wyszukiwarka salonów dla klienta końcowego, jak i kalendarz/CRM dla salonów. Jesteśmy zatem narzędziem B2B2C pomagającym łączyć klientów z salonami. Oferujemy wszystkie kategorie salonów health&beauty, w tym fryzjerów, kosmetyczki czy barberów.” - komentuje Paweł Cylkowski, prezes BSH, operatora Wpadaj.pl.

„Jednym z wyróżników Wpadaj.pl jest model monetyzacji. Oferujemy narzędzie, które daje takie same możliwości jak konkurencja, ale jest oparte wyłącznie o opłaty efektywnościowe, bez limitu salonów oraz pracowników” – dodaje.

Obecne działania BSH to początek założonego planu, spółka chce równocześnie rozwijać dwie inne aplikacje, Wpadaj Lite – czyli rozbudowany silnik Wpadaj.pl bez ograniczeń branżowych oraz wyszukiwarkę usług medycznych, skierowaną do prywatnych gabinetów medycznych.

Na ten moment w Wpadaj.pl zarejestrowanych jest już około 1350 salonów urody, a przy wykorzystaniu aplikacji umówiono już 60 tys. wizyt. Spółka zakłada, że komercjalizacja i realizacja planów zajmie około 2 do 3 lat.

Zobacz także: Debiuty spółek z e-commerce zdominowały GPW. Czym się różnią, ile dały zarobić i jakie spółki z sektora planują IPO

Były prezes GPW w radzie nadzorczej

Bridge Solutions Hub powstała w 2021 roku w wyniku przekształcenia Bridge Media spółka z o.o. Ostatni, wyjątkowy rok, biorąc pod uwagę pandemię, zakończyła z wynikiem blisko 5 mln przychodów i ponad 0,5 mln zysku netto.

Prezesem spółki Bridge Solutions Hub jest Paweł Cylkowski, specjalista od inwestycji kapitałowych, posiadający 20-letnie doświadczenie na rynkach międzynarodowych.

Ciekawostką jest, że wśród członków rady nadzorczej spółki znalazł się Ludwik Sobolewski, czyli były prezes Giełdy Papierów Wartościowych #GPW w Warszawie, gdzie pełnił tę funkcję do 2013 roku. Następnie, w kadencji 2013-2017, pełnił funkcję prezesa Giełdy Papierów Wartościowych w Bukareszcie #BVB.

Emisja akcji - założenia

Emisja publiczna akcji serii B zakłada emisję 400 000 akcji o łącznej wartości 4 mln złotych, spółka wyceniona (pre-money) została na 15 050 000 zł. W akcje spółki zainwestowało już 38 inwestorów na kwotę ponad 800 tys. zł. Cena emisyjna którą proponuje się subskrybentom to 10 zł.

wpadaj.pl wycena akcji

Model biznesowy

Przychody spółki (średnia za ostatnie trzy lata obrotowe) podzielić można na dwie grupy – outdoor i media. BSHub od dwóch lat dywersyfikuje model biznesowy, jednym z obszarów jest rozwój oraz komercjalizacja projektów spółki.

wpadaj.pl komercjalizacja

Twórca aplikacji Wpadaj.pl planuje pozostać przy obecnym modelu biznesowym i kłaść duży nacisk na nowoczesne techniki marketingowe oraz rozwój w obszarze e-commerce i software. Komercjalizacja produktów spółki rozpoczęła się w 2020 roku, na tę chwilę nie stanowi więc ona istotnego źródła przychodu.

Dodatkowe korzyści dla inwestorów

Cechą crowdfundingu jest skierowanie oferty do inwestorów indywidualnych, częstą i dobrą praktyką jest dodawanie do sprzedawanych akcji gadżetów, bonusów oraz usług związanych z produktem spółki.

W przypadku spółki, oferta dodatkowych korzyści jest skierowana do salonów i osób indywidualnych. Jeśli inwestorem będzie salon, to otrzyma przy wybraniu pakietu trzeciego - 600 zł lub wyższego, to spółka przekaże 1000 bezpłatnych SMS-ów, który pozwoli bezkosztowo korzystać z aplikacji Wpadaj.pl, aż to wyczerpania pakietu SMS-ów. Dla inwestorów indywidualnych także przygotowano nagrody. Np. bezpłatne szkolenia.

Projekt bez tytułu - 2021-06-22T101217.374

Plany wejścia na giełdę

Spółka planuje wejście na rynek NewConnect.

Proces zostanie rozpoczęty w momencie zamknięcia emisji akcji, czyli w sierpniu 2021 r.. Pierwsze notowania BSH planowane są na przełomie roku.

Zobacz także: Shoper rozpoczyna IPO. Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt spółki

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost