Raporty i analizy spółek na giełdzie, sposoby wyceny - Michał Zaleski, Podcast 21% rocznie
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
11 lis 2023, 13:25

Raporty i analizy spółek na giełdzie, sposoby wyceny – Michał Zaleski, Podcast 21% rocznie

Październik przyniósł wysyp rekomendacji biur maklerskich dla spółek notowanych na GPW. Oprócz analiz z wyceną dla największych spółek notowanych na GPW, do inwestorów trafiło wiele raportów z rekomendacjami dla małych i średnich spółek.

Zobacz także: Rekomendacje październik 2023 – oto jakie spółki zalecali kupować i sprzedawać maklerzy

Większość z tych raportów pochodziła z Giełdowego Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 4.0. Według naszej wiedzy jest to prawdopodobnie największy tego typu program na świecie. O jego istocie, tym jaką wartość niesie dla rynku, instytucji i przede wszystkim inwestorów oraz zmianach jakie w nim nastąpiły, w stosunku do poprzedniej edycji, rozmawiamy z Michałem Zaleskim, Wicedyrektorem Działu Rozwoju Rynku, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, która jest partnerem tego odcinka. Zapraszam do dyskusji o samym programie, tym jak z niego korzystać oraz o sposobach wyceny spółek z jakich korzystają analitycy przygotowujący raporty analityczne.

Zobacz także: Raporty analityczne i rekomendacje giełdowe. Jak powstają i do czego są potrzebne? - Michał Zaleski, GPW - Podcast 21% rocznie jak inwestować

Pobierz podcast:

Podcast 21% rocznie 101.mp3 (kliknij prawym klawiszem myszy i wybierz "Zapisz element docelowy jako")

Słuchaj podcastu w iTunes:

Podcast 21% rocznie w iTunes

Słuchaj podcastu na Spotify

Słuchaj podcastu na Spotify

Słuchaj podcastu w Soundcloud:

Podcast 21% rocznie na Soundcloud

Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw, Paweł Biedrzycki: @PawelBiedrzycki ) oraz mailem: podcast[at]strefainwestorow[dot]pl

W tym podcaście:

  • 00:02:04 Giełdowym Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego 4.0 co się zmieniła w stosunku do poprzedniej edycji?
  • 00:03:51 Dlaczego program jest ważny dla spółek i biur maklerskich oraz co daje inwestorom?
  • 00:09:36 Co oprócz samej rekomendacji i wyceny będą przygotowywać biura maklerskie uczestniczące w programie?
  • 00:15:08 Analizy i rekomendacje jakich spółek biorą udział w GPWPA 4.0?
  • 00:16:45 Sposoby wyceniania spółek na giełdzie?
  • 00:11:07 Jak ważne są aktualizacje raportów?
  • 00:16:00 Jaki jest odbiór programu wśród inwestorów? 
  • 00:29:45 Wyceny spółek a ESG?
     

Paweł Biedrzycki i Michał Zaleski

Paweł Biedrzycki i Michał Zaleski

Michał Zaleski, Wicedyrektor Działu Rozwoju Rynku, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie

Jest odpowiedzialny za projekty i działania GPW związane z rozwojem oferty produktowej oraz poszerzaniem bazy inwestorów i zwiększaniem płynności na rynkach prowadzonych przez GPW. Z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie związany od 2020 roku, gdzie od początku pracował w Dziale Rozwoju Rynku. Od 1998 roku związany z rynkiem finansowym. Swoje wcześniejsze doświadczenie zawodowe zdobywał w Citibank (Poland) SA w obszarze wyceny funduszy inwestycyjnych oraz w Banku Handlowym jako Senior Relationship Manager dla międzynarodowych instytucji finansowych, banków inwestycyjnych oraz banków powierniczych. Pracował także w warszawskim oddziale Goldman Sachs jako Executive Director w obszarze Bank Relations. Jest absolwentem Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie na Wydziale Finansów.

Paweł Biedrzycki

Aktywny inwestor giełdowy, przede wszystkim na rynku akcji polskich. Posiada 15-letnie doświadczenie, głównie z polskiego rynku kapitałowego. Magister inżynier zarządzania, ze specjalizacją w dziedzinie rynków kapitałowych. Były pracownik dealing roomu jednego z wiodących banków. Założyciel i redaktor naczelny serwisu StrefaInwestorow.pl, który prowadzi nieprzerwanie od 2007 roku. Współtwórca narzędzia dla inwestorów giełdowych – skanera rynku giełdowego Sindicator.net. Wykładowca na konferencjach Skuteczny Inwestor, Profesjonalny Inwestor, czy Wall Street.

Czekamy na wasze komentarze i uwagi

Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Dajcie znać, co jest dobrze, a co można Waszym zdaniem zrobić lepiej. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw, @Paweł Biedrzycki) oraz mailem: podcast[at]strefainwestorow[dot]pl.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News