Inwestowanie na giełdzie w USA i na GPW, największe różnice – Adam Kalkusiński
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
06 mar 2024, 17:34

30 lat doświadczeń w inwestowaniu na GPW i 7 lat w USA, czym różnią się te rynki - Adam Kalkusiński | Procent Składany

Adam Kalkusiński, to weteran polskiego rynku kapitałowego na którym aktywnie działa od 30 lat. Równolegle od 7 lat aktywnie angażuje się inwestycyjnie na giełdzie w USA. W najnowszym odcinku podcastu Procent Składany opowiada nam o tym czym właściwie w praktyce różni się inwestowanie na Wall Street od GPW oraz dzieli się swoimi przemyśleniami na temat różnic w tych rynkach.

Adam Kalkusiński to prezesa zarządu cc group, która od lat jest zaangażowana w różnego rodzaju transakcje i oferty na polskim rynku giełdowym. Dlatego, głównie z tego powodu, nasz dzisiejszy rozmówca kilka lat temu zainteresował się inwestowaniem w USA. Swoje wieloletnie doświadczenie z polskiej giełdy zaczął wykorzystywać próbując swoich sił w inwestycjach na Wall Street i dzisiaj dzieli się swoimi przemyśleniami na ten temat.

Opowiada o różnicach między tymi dwoma rynkami, podejściu do analizy, selekcji oraz samym procesie egzekucji. W najnowszym odcinku podcastu Procent Składany konfrontujemy inwestowanie na GPW i Wall Street.

Zobacz także: Sławomir Mentzen: o biznesie, inwestowaniu, bitcoinie i planowanym IPO na GPW swojej spółki
 


O czym usłyszysz w podcaście:

  • 00:02:00 Od czego zaczęła się przygoda Adama Kalkusińskiego z rynkami kapitałowymi?
  • 00:06:00 Największa różnice między GPW i Wall Street
  • 00:20:00 Strategia inwestowania na giełdzie w USA
  • 00:42:30 Źródła informacji na temat rynku i giełdy w USA
  • 00:50:00 Komunikacja z inwestorami na Wall Street
  • 00:53:00 Inwestowanie w USA, a podatki
  • 01:00:50 Czy Wall Street zawsze będzie rynkiem wzrostowym
  • 01:00:06 Fundusz inwestycyjny Adama Kalkusińskiego dedykowany rynkowi USA

Adam Kalkusiński

Pełni funkcję prezes zarządu cc group i odpowiada za rozwój biznesowy i produktowy firmy, a także sprawuje strategiczny nadzór nad większością klientów i realizowanych projektów oraz odpowiada za współpracę z polskimi i zagranicznymi inwestorami instytucjonalnymi.
Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe na rynku kapitałowym w Polsce, zdobyte m.in. w CAIB Securities, Wood&Company, TFI Korona oraz w radach nadzorczych trzech spółek publicznych. Adam Kalkusiński jest absolwentem kierunku zarządzania na Wydziale Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (SGH), gdzie specjalizował się w zarządzaniu finansowym i rynkach kapitałowych. cc group jest liderem na polskim rynku kapitałowym w obszarze relacji inwestorskich, doradztwa transakcyjnego oraz realizacji kompleksowych projektów doradczych.

Jak inwestować na rynkach zagranicznych… i dlaczego warto zacząć już TERAZ?

 
Zobacz także: Japońska giełda najmocniejsza w historii. Warren Buffet znów triumfuje

Śledź Strefę Inwestorów w Google News