Mocny debiut Mentzen SA na NewConnect. Pierwsza sesja notowań rozpoczęta dużym wzrostem
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
02 lip 2024, 11:02

Mocny debiut Mentzen SA na NewConnect. Pierwsza sesja notowań rozpoczęta dużym wzrostem

We wtorek, 2 lipca, zadebiutowała na NewConnect spółka Mentzen SA, z sektora usług doradztwa podatkowego i prawnego oraz księgowych. Notowania otworzyły się na plusie. Jest to już piąty debiut w tym roku na rynku NewConnect.

Na otwarciu sesji kurs akcji Mentzen SA wyniósł 44,10 zł, czyli aż o 22,5% więcej od ceny odniesienia wynoszącej 36,00 zł. W następnych minutach nastąpiła stabilizacja notowań w okolicy 42,00 zł.

Tak dobry początek notowań może być wynikiem dużego zainteresowania inwestorów akcjami w tegorocznej ofercie publicznej. Ze względu na nadmiar zapisów, redukcja wyniosła 65%, co oznacza, że większość inwestorów nie mogła zakupić tak dużych pakietów akcji, jak planowała. Podczas tej oferty sprzedano 350 tysięcy akcji po maksymalnej cenie 36 zł za sztukę, co przełożyło się na wycenę spółki na poziomie 36 mln zł.
 

Zobacz także: Sławomir Mentzen idzie na giełdę. Co warto wiedzieć o IPO jego spółki

Kolejny udany debiut na NewConnect w 2024 r.

Po udanych debiutach B-Act oraz niedawnym rozpoczęciu notowań BrainScan, debiut Mentzen SA na NewConnect przyniósł kolejny wzrost wartości akcji już w pierwszych minutach notowań. Skala wzrostu kursu Mentzen SA okazała się jednak znacząco wyższa w porównaniu do poprzednich debiutów.

W ramach oferty akcji, spółka Mentzen SA przyciągnęła ponad 900 nowych inwestorów oraz dwa fundusze inwestycyjne. Zarząd spółki podtrzymuje rekomendację wypłaty dywidendy, która ma być na maksymalnie możliwym poziomie każdego roku.

„Podtrzymuję także rekomendację dla WZA dotyczącą wypłaty maksymalnej możliwej wartości dywidendy w każdym roku, po uwzględnieniu ograniczeń regulacyjnych (KSH) oraz ewentualnych dodatkowych nakładów na działalność rozwojową” – podkreśla Sławomir Mentzen, prezes zarządu Mentzen SA.

Mentzen SA będzie piątą spółką debiutującą na rynku NewConnect w tym roku. Spółka jest notowana pod skróconą nazwą „MENTZEN” i tickerem „XDD”.

Zobacz także: Koniunkturę na rynku IPO czeka ożywienie. Do debiutu przygotowuje się kilka dużych spółek

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost