BioResearch Pharma planuje IPO | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
23 maj 2024, 16:10

BioResearch Pharma planuje IPO

BioResearch Pharma, spółka opracowująca nowatorskie, miejscowe terapie dermatologiczne, oparte na repozycjonowaniu, ogłasza plan przeprowadzenia pierwszej oferty publicznej akcji nowej emisji serii D („Oferta”), z zamiarem debiutu giełdowego na rynku NewConnect.

Spółka finalizuje prace nad Memorandum Informacyjnym na potrzeby Oferty. Koordynatorem Oferty jest Dom Maklerski Navigator S.A. z siedzibą w Warszawie. Doradcą prawnym jest Kancelaria Gessel, Koziorowski Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów sp. p.

Spółka koncentruje się na działaniach badawczo-rozwojowych terapii dermatologicznych, w oparciu o model repozycjonowania leków (drug repurposing), czyli rozwoju leków przy wykorzystaniu znanych, przebadanych substancji leczniczych w nowych wskazaniach terapeutycznych i z wykorzystaniem nowych dróg podania. Spółka skupiła się na stworzeniu leków o zastosowaniu miejscowym stosowanych w dermatologii, świadomie wybierając ten obszar medycyny. Ryzyko badawcze leków stosowanych w dermatologii, których aplikacja stosowana na skórę jest bezpieczna i daje szansę na poprawę jakości życia milionom pacjentów, jest znacznie niższe niż w przypadku badań nad lekami podawanymi systemowo (np. doustne, dożylne).

Spółka pracuje nad kandydatem na lek do stosowania miejscowego w łysieniu androgenowym (BRP-011) oraz kandydatem na lek miejscowy w łuszczycy (BRP-007). Oba repozycjonowane produkty oparte są na znanych, przebadanych substancjach, które wykazały już bezpieczeństwo u ludzi.

Cel strategiczny BRP

Długoterminowym celem strategicznym BioResearch Pharma S.A. jest komercjalizacja obu innowacyjnych projektów: BRP-011 oraz BRP-007 po zakończeniu fazy I badań klinicznych (której zakończenie planowane jest do końca 2026 roku), poprzez nawiązanie współpracy z partnerami strategicznymi z branży farmaceutycznej.

Środki z emisji

Pozyskanie funduszy z emisji akcji w ramach Oferty wesprze finansowanie badań fazy przedklinicznej projektów BRP-011 i BRP-007 do końca 2025 r. i finansowanie kosztów ogólnych działalności spółki, co powinno zakończyć ten etap rozwoju projektów i tym samym pozwolić na przejście do badań klinicznych w fazie I.

Repozycjonowanie – 3 x mniejszy koszt, 3 x mniejsze ryzyko i 3 x krótszy czas rozwoju nowych leków

Model biznesowy spółki BRP opiera się na repozycjonowaniu leków. Repozycjonowanie umożliwia przyspieszenie procesu rozwoju leków nawet 3-krotnie oraz obniżenie nakładów i ryzyka w porównaniu z tradycyjnym modelem opracowywania nowych leków. Proces prac R&D w przypadku leków repozycjonowanych przebiega odmiennie niż w przypadku prac nad opracowaniem nowych produktów leczniczych. Składa się z trzech etapów: badań podstawowych, przedklinicznych i klinicznych.

Repozycjonowanie nowych leków może umożliwić pomijanie niektórych badań toksykologicznych i przedklinicznych, ponieważ już istniejące dane kliniczne i bezpieczeństwa wykazanego u ludzi z poprzednich badań mogą być wykorzystane w procesie rozwoju regulacyjnego i certyfikacji. W efekcie model repozycjonowania zwiększa prawdopodobieństwo powodzenia wprowadzenia nowych terapii na rynek.

Nasze projekty dermatologiczne stosowane miejscowo, kandydaci na lek na łysienie oraz lek na łuszczycę mają na celu zaspokojenie istniejących potrzeb medycznych z myślą o poprawie jakości życia pacjentów. Koncentracja na poprawie jakości życia, a nie ratowaniu życia pacjentów przyspiesza proces regulacyjny. Dodatkowo nasza unikalna strategia repozycjonowania pozwala nam przyspieszyć rozwój innowacyjnych terapii dermatologicznych nawet 3-krotnie w porównaniu z tradycyjnym modelem R&D nowych leków. To obniża ryzyko i koszty, dając szansę na szybszą komercjalizację i wprowadzenie skutecznych produktów na rynek – mówi Łukasz Zybaczyński, prezes zarządu BioResearch Pharma S.A.

Kluczowe przewagi konkurencyjne BRP wyróżniające spółkę na rynku farmaceutycznym:

  • Model biznesowy oparty na repozycjonowaniu leków dermatologicznych umożliwiający przyspieszenie procesu rozwoju leków nawet 3-krotnie oraz znaczące obniżenie kosztów i zwiększenie prawdopodobieństwa powodzenia w porównaniu z tradycyjnym modelem opracowywania nowych leków.
  • Portfolio innowacyjnych projektów z potwierdzonymi wynikami badań proof-of-concept (wczesna weryfikacja pomysłu) z udziałem pacjentów. Badania te zostały przeprowadzone znacznie wcześniej niż ma to miejsce w tradycyjnym rozwoju leków, co zmniejsza ryzyko niepowodzenia i przyspiesza proces rozwoju repozycjonowanych leków.
  • BRP posiada międzynarodowe patenty chroniące opracowywane innowacje. Ochrona patentowa BRP-011 obejmuje 15 krajów Europy, w tym Wielką Brytanię1, z kolei BRP-007 obejmuje kraje Europy, w tym Wielką Brytanię, a także USA i Australię.
  • Zespół BioResearch Pharma S.A. posiada unikalne doświadczenie i kompetencje naukowe oraz wiedzę ekspercką w zarządzaniu trudnymi projektami badawczymi w przemyśle farmaceutycznym zdobyte w międzynarodowych korporacjach farmaceutycznych jak Merck&Co, czy Eli Lilly and Company oraz znanych ośrodkach naukowych, takich jak Warszawski Uniwersytet Medyczny, Harvard Medical School, INSERM.
  • Wsparcie doświadczonego inwestora Mariana Popinigisa, który odniósł sukces komercyjny współtworząc i sprzedając firmę biotechnologiczną BLIRT S.A.

O spółce BioResearch Pharma:

BioResearch Pharma S.A. jest firmą farmaceutyczną, specjalizującą się w nowatorskich terapiach dermatologicznych, podawanych miejscowo. Repozycjonowanie (repurposing) znanych i przebadanych klinicznie substancji leczniczych, stanowi fundament modelu biznesowego BRP, co ma umożliwić szybszą komercjalizację - wprowadzanie na rynek skutecznych i bezpiecznych terapii. Spółka prowadzi obecnie projekty rozwoju innowacyjnych leków mających zastosowanie w leczeniu miejscowym łysienia androgenowego (BRP-011) oraz łuszczycy (BRP-007).

Spółka została założona w 2021 roku przez Łukasza Zybaczyńskiego, managera i lekarza posiadającego wieloletnie doświadczenie zdobyte w światowych koncernach farmaceutycznych takich jak Eli Lilly, Merck & Co czy Merck KGaA; Profesor Katarzynę Koziak z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, biolog, wynalazczynię innowacji rozwijanych przez BRP. Największym inwestorem spółki jest Marian Popinigis, współtwórca i były prezes biotechnologicznej spółki BLIRT S.A. (sprzedanej w 2022 roku gigantowi z branży life science QIAGEN). Marian Popinigis jest także współtwórcą giełdowej spółki Mercor S.A. i Ambient System Sp. z o.o.

Źródło: Spółka

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
  • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
    • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
    • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
  • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
  • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
  • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
  • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
  • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
  • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
  • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost