Jak inwestować w kwietniu 2024, czyli frank szwajcarski i banki nakręcają hossę
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
01 kwi 2024, 21:14

Frank szwajcarski i dywidendy nakręcają hossę na bankach - jak inwestować w kwietniu 2024

Hossa na światowych rynkach giełdowych trwa w najlepsze. Dynamicznie na wartości zyskują zwłaszcza indeksy rynków giełdowych w USA, ale w ostatnim czasie również Unii Europejskiej. Jeśli chodzi o polską giełdę, to marzec przyniósł kolejne impulsy wzrostowe zwłaszcza dla spółek z sektora bankowego. Były nimi spadające notowania szwajcarskiej waluty i wysokie dywidendy. O obecnej sytuacji na giełdach i tym jak inwestować w kwietniu 2024 roku mówimy w najnowszej analizie wideo.

Wzrosty na rynkach zagranicznych wciąż najmocniej napędzają największe spółki, a w przypadku polskiej giełdy banki. Perspektywa sowitych dywidend i słabnący frank szwajcarski sprawiły, że spółki z tego sektora dalej mocno zyskiwały na wartości w kwietniu. Dużym zainteresowaniem inwestorów z GPW, również ze względu na perspektywę sowitych dywidend, cieszą się deweloperzy mieszkaniowi. O tym, co obecnie dzieje się na rynku i jakie sektory zaskakują pozytywnie oraz negatywnie mówimy w najnowszej analizie wideo. 

Zobacz także: Wysokie dywidendy banków w 2024 roku i dlaczego w 2025 roku mogą być równie wysokie | Gorący Temat

Analiza - jak inwestować w kwietniu 2024

Analiza wideo jak inwestować w kwietniu 2024, w której przyglądamy się sytuacji na indeksach #SP500, #Nasdaq, #DAX, #mDAX, #CAC, #WIG, #WIG20, #sWIG80, #WIGBanki i #WIGnieruchomości oraz #WIGbudownictwo.

W tym wideo:

  • 00:00:35 Analiza S&P500 i Nasdaq
  • 00:01:50 DAX i CAC40
  • 00:03:00 WIG20, WIG i sWIG80
  • 00:04:23 Banki i franki szwajcarskie
  • 00:05:40 Dywidendy deweloperów mieszkaniowych
  • 00:06:20 Zadyszka na WIG-budownictwo

Podczas analizy sytuacji, zwłaszcza indeksów z polskiej giełdy, nie należy pomijać rynków walutowych. Zarówno frank szwajcarski jak i dolar są obecnie elementami, które mają pośrednio wpływ na to co się dzieje na GPW. Co ciekawe, w ostatnim miesiącu, pierwszy raz od właściwie początku trwającej hossy, widać oznaki osłabienia w sektorze budownictwa, które jest liderem wzrostów w ramach trwającego cyklu wzrostowego. WIG-budownictwo, czyli indeks reprezentujący ten sektor zachowywał się w kwietniu słabiej od szeroko pojętego rynku.

Zobacz także: Stopy procentowe pozostaną wysokie, a polska waluta może dalej się umacniać - Piotr Bujak | Procent Składany

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.