Czat inwestorski NEUCA - Podsumowanie wyników za 2023 rok i perspektywy rozwoju Grupy
Obrazek użytkownika Czaty
04 kwi 2024, 10:04

Podsumowanie wyników za 2023 rok i perspektywy rozwoju Grupy NEUCA – czat inwestorski z przedstawicielami spółki

Grupa NEUCA od ponad 30 lat działa w obszarze ochrony zdrowia, łącząc synergicznie potrzeby farmaceutów, producentów i pacjentów. Spółka jest liderem rynku hurtowej dystrybucji farmaceutyków w kraju. Grupa buduje ekosystem zdrowotny Świat Zdrowia oraz globalnie rozwija obszar badań klinicznych. Ponadto NEUCA jest doświadczonym producentem leków i preparatów aptecznych. Kluczowymi partnerami dla Grupy są niezależni aptekarze, których NEUCA wspiera w codziennym prowadzeniu aptek, dostarczając narzędzi do budowania konkurencyjności i rentowności.

NEUCA zaprasza na czat inwestorski poświęcony wynikom 2023 roku i publikacji raportów: finansowego i niefinansowego, które zostaną opublikowane 28 marca. Grupa konsekwentnie realizuje swoją strategię i osiąga stabilne wyniki finansowe. Po trzech kwartałach minionego roku, spółka wypracowała 294,5 mln zł EBITDA i 126,6 mln zł zysku netto oraz przychody na poziomie niemal 8,9 mld zł. Ponadto, NEUCA regularnie, tj. od 16 lat dzieli się zyskiem z akcjonariuszami, rokrocznie zwiększając dywidendę na akcję o 10-15 proc. W zeszłym roku spółka przeznaczyła na dywidendę ponad 57 mln zł.

2023 rok to dla spółki czas zmian w prawie regulującym rynek farmaceutyczny. W życie weszły trzy ustawy wprowadzające znaczące zmiany wpływające na wszystkich uczestników rynku. Są to: duża nowelizacja ustawy refundacyjnej, ustawa wprowadzająca darmowe leki dla dzieci, młodzieży i seniorów 65+ oraz nowelizacja Prawa farmaceutycznego, zwana Apteką dla Aptekarza 2.0.

W lipcu ubiegłego roku NEUCA dokonała strategicznego przejęcia pakietu większościowego udziałów w Przedsiębiorstwie Produkcyjno-Handlowym „Ewa”. Inwestycja, o wartości około 10,5 mln zł, wpisuje się w długofalową strategię spółki, która ma na celu poszerzenie oferty produktowej farmaceutyków. W ubiegłym roku NEUCA nawiązała także ważną współpracę ze spółką Ryvu Therapeutics, podpisując dwie umowy dotyczące usług zarządzania danymi i biostatystyki w ramach badań fazy II RVU120 w hematologii.

O bieżącej sytuacji oraz perspektywach rozwoju Grupy NEUCA będzie można porozmawiać podczas czatu inwestorskiego, który odbędzie się w czwartek, 4 kwietnia 2024 roku. Grupę będą reprezentować:

  • Piotr Sucharski, Prezes Zarządu,
  • Grzegorz Dzik, Wiceprezes Zarządu,
  • Julita Czyżewska, Wiceprezes Zarządu,
  • Tomasz Dąbrowski, Dyrektor ds. Badań Klinicznych.

Już teraz zapraszamy do zadawania pytań

Spotkanie rozpocznie się w czwartek, 4 kwietnia 2024 r. o godz. 10:00. Możliwość zadawania pytań została już uruchomiona.

Kliknij tutaj, aby zadać pytanie na czacie

Materiały, które warto przeczytać przed czatem

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.