Wstępne wyniki finansowe Vercom za IV kwartał 2023 r.
Obrazek użytkownika Webinary
28 lut 2024, 09:42

Wstępne wyniki finansowe Vercom za IV kwartał 2023 r. [Webinar z zarządem spółki]

Vercom tworzy globalne usługi komunikacji w modelu SaaS, które umożliwiają firmom budowanie i rozwijanie trwałych relacji z odbiorcami za pośrednictwem wielu kanałów komunikacji. Obecnie z usług Grupy Vercom korzystają takie podmioty jak IKEA, Rossman, American Express, DHL, Coca-Cola i wiele innych.

W trzecim kwartale 2023 roku, Vercom odnotował znaczący wzrost swoich wyników finansowych. Marża brutto spółki wyniosła 47 mln zł, co stanowi wzrost o prawie 30% w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. Wynik EBITDA osiągnął wartość 22 mln zł, co oznacza wzrost o ponad 36%. Znaczny był też wzrost zysku netto, który osiągnął rekordowy poziom 13 milionów złotych.

Spółka rośnie również pod kątem liczby obsługiwanych klientów. W III kwartale 2023 roku, firma obsługiwała o 13 tysięcy klientów więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej, co przekłada się na wzrost o ponad 20%.

Vercom posiada także klarowną politykę dywidendową, zakładającą minimalną wypłatę 50% zysku netto, z aspiracją do zwiększenia wartości nominalnej dywidendy w czasie.

O wstępnych wynikach finasnowych Vercom za IV kwartał 2023 roku będzie można posłuchać podczas webinaru z przedstawicielami spółki – prezesem Krzysztofem Szyszką oraz dyrektorem finansowym Łukaszem Szałaśnikiem. Spotkanie odbędzie się w środę, 28 lutego 2024 roku o godz. 11:00. Inwestorzy będą mogli zadawać pytania podczas webinaru.

Rejestracja na webinar

Webinar odbędzie się w środę, 28 lutego 2024 roku o godz. 11:00. Wymagana jest wcześniejsza, bezpłatna rejestracja.

Kliknij tutaj,  aby zarejestrować się na webinar

Materiały, które warto przeczytać przed webinarem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.