InventionMed zrewolucjonizuje branżę medycyny estetycznej dzięki opracowaniu wirtualnej strzykawki | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
08 maj 2019, 12:45

InventionMed zrewolucjonizuje branżę medycyny estetycznej dzięki opracowaniu wirtualnej strzykawki

InventionMed – spółka technologiczna z branży medycznej zmierzająca na główny rynek GPW, rozpoczyna pracę nad wirtualną strzykawką. Będzie to drugi po TutorDerm symulator medyczny w wirtualnej rzeczywistości, wykorzystywany w medycynie estetycznej. Spółka planuje budowę Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych VR i AR w Bydgoszczy, które umożliwi przeprowadzenie symulacji zabiegów w wielu specjalizacjach.

Portfolio InventionMed powiększy się o kolejny projekt – wirtualną strzykawkę. Specjalistyczny sprzęt szkoleniowy w technologii VR posłuży do edukacji przyszłych specjalistów z dziedziny dermatologii klinicznej i estetycznej. Symulator umożliwi ćwiczenie zastrzyków podskórnych z pominięciem praktyki na organizmach żywych. Wirtualna strzykawka będzie oparta na oprogramowaniu wykorzystywanym w projekcie TutorDerm. Oba narzędzia będą ze sobą kompatybilne i stworzą integralny system. Masowa komercjalizacja tego produktu zaplanowana jest na przełom 2020/21 roku.

– W dermatologii estetycznej występuje duży problem z szybkim i profesjonalnym wyedukowaniem lekarzy. Na rynku brakuje narzędzi pozwalających na swobodne kształcenie specjalistów. Obecnie szkolenia odbywają się na żywym modelu – taka nauka jest czasochłonna, kosztowna i niesie za sobą ryzyko powikłań u pacjenta. Widzimy więc duże zapotrzebowanie na nasz produkt i liczymy, że nasze innowacyjne na skalę światową rozwiązanie, zrewolucjonizuje branżę szkoleniową w medycynie estetycznej – mówi Tomasz Kierul, Prezes Zarządu InventionMed S.A.

Globalny rynek medycyny estetycznej systematycznie rośnie. Według prognoz Persistence Market Research przychody, które w 2017 wynosiły 4 mld USD do końca 2026 roku wzrosną nawet do 8 mld USD. Obecnie najwięcej zabiegów odbywa się w krajach Azji i Pacyfiku. Medycyna estetyczna bardzo szybko rozwija się również na rynku polskim. Badania przeprowadzone przez BCMM na zlecenie Galderma Polska wskazują, że 2,3 proc. dorosłych Polaków (około 600 tys. osób) poddało się co najmniej jednemu zabiegowi estetycznemu, polegającemu na iniekcji preparatu. Aż 96 proc. osób korzystających z medycyny estetycznej jest zadowolonych z efektów zabiegów, a 88 proc. myśli o poddaniu się kolejnym. To zwiększałoby zapotrzebowanie rynku aż do około 5,7 mln osób w samej Polsce.

– Prowadzimy zaawansowane rozmowy z przedstawicielami chińskiego funduszu Hong Kong Kam Fung Group w zakresie współpracy. Przygotowujemy się również do zawarcia umowy z wiodącym, międzynarodowym koncernem w branży dermatologii w ramach działań związanych z produkcją i komercjalizacją wirtualnej strzykawki – dodaje Tomasz Kierul

Medycyna estetyczna nie jest jednak jedynym rynkiem, na którym InventionMed chce wdrażać symulatory oparte na wirtualnej rzeczywistości. Spółka planuje budowę Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych VR i AR w Bydgoszczy. Głównym celem działalności będzie opracowywanie innowacyjnych rozwiązań produktowych między innymi dla kardiochirurgii i kardiologii. Spółka złożyła właśnie wniosek do Ministerstwa Rozwoju o dofinansowanie projektu.

W najbliższym czasie InventionMed planuje również zmianę rynku notowań z NewConnect na rynek główny GPW. W kwietniu spółka złożyła prospekt emisyjny do KNF.

O InventionMed:

InventionMed S.A. to notowana na NewConnect innowacyjna polska spółka technologiczna działająca w segmencie medycznym. Firma specjalizuje się w tworzeniu symulatorów medycznych w technologii wirtualnej rzeczywistości na potrzeby edukacji w dziedzinie dermatologii klinicznej i estetycznej. Docelowo, przygotowane aplikacje mają umożliwić realizację wielu różnych zabiegów dermatologicznych. W zależności od potrzeb tworzone będą kolejne aplikacje, które umożliwią symulację leczenia konkretnych, coraz bardziej skomplikowanych schorzeń medycznych. InventionMed S.A. rozpoczęło działalność w styczniu 2018 r.

Źródło: Spółka, #INM

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
  • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
    • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
    • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
  • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
  • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
  • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
  • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
  • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
  • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
  • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost