Zmiany w Zarządzie IMC | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
17 cze 2024, 09:29

Zmiany w Zarządzie IMC

IMC, notowana na GPW spółka rolnicza przeprowadza zmiany w strukturach zarządczych. Zgodnie z deklaracjami władz spółki zmiany nie mają wpływu na realizację strategicznych planów Grupy. Jednocześnie wszyscy dotychczasowi menedżerowie pozostają w radzie dyrektorów.

Zgodnie z decyzją Rady Dyrektorów IMC z dnia 14 czerwca 2024 r., obowiązki zarządcze zostały rozdzielone pomiędzy dwóch członków Zarządu IMC. Alex Lissitsa, który był dyrektorem generalnym spółki od 2013 r., obejmie stanowisko przewodniczącego rady dyrektorów od 1 lipca 2024 r. i będzie odpowiedzialny za długoterminową strategię spółki i nadzorowanie jej realizacji. Z kolei Oleksandr Wierżihowskij, który od 2017 r. pełni funkcję dyrektora operacyjnego IMC, obejmie stanowisko dyrektora generalnego IMC i będzie odpowiedzialny za bieżące zarządzanie operacyjne, a także wdrażanie zarówno krótko, jak i długoterminowych planów zgodnych ze strategią firmy. Jednocześnie Oleksandr Petrow, założyciel IMC i dotychczasowy przewodniczący rady dyrektorów pozostaje członkiem tego organu.

- Chciałbym podziękować wszystkim współpracownikom, partnerom oraz inwestorom za ten 11 letni etap w IMC. Podkreślam „etap”, bo nadal będę głęboko zaangażowany w działalność spółki. Zmienia się zakres moich zadań, które bardziej skupią się na kwestiach strategicznych jak i możliwościami pozyskania dodatkowych funduszu w międzynarodowych organizacjach finansowych. Sprawami operacyjnym i wdrażaniem działań strategicznych zajmie się Oleksandr Wierżihowskij, który pełni wysokie funkcję menedżerskie w Grupie od 7 lat, a w samej spółce współpracujemy ze sobą od 2013 r. – podkreśla Alex Lissitsa, przewodniczący rady dyrektorów.

Z kolei Oleksandr Wierżihowskij zauważył, że firma będzie kontynuować pracę w obecnych obszarach działalności i skupi się na wdrażaniu ogłoszonej w ubiegłym roku Smart Green Strategy IMC. Głównym celem działań spółki będzie dalsze pod kątem techniki rolniczego i nowych technologii w celu zwiększenia wydajności, a także przejście na bardziej materiałooszczędne i energooszczędne technologie z naciskiem na ochronę środowiska. "Ponadto, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w najbliższej przyszłości nie będziemy koncentrować się na zakupie gruntów rolnych, ale skupimy się bardziej na wzmocnieniu logistycznego komponentu działalności, aby uzyskać wyższą marżę na sprzedaży naszych upraw" - powiedział Oleksandr Wierżihowskij, dyrektor generalny IMC.

O spółce:

IMC jest zintegrowaną grupą rolniczą działającą na terenie Ukrainie. Jej główne kierunki działalności to: produkcja płodów rolnych (kukurydza, pszenica, słonecznik) oraz magazynowanie płodów rolnych.

IMC posiada bank ziemi o powierzchni 120 tys. ha w regionie Połtawy, Czernichowa i Sumy. Spółka została założona w 2007 r. W 2023 r. IMC wypracowała przychody o wartości 139,5 mln USD.

IMC jest jedną z 10 największych firm rolniczych Ukrainy. W maju 2011 r. spółka przeprowadziła ofertę publiczną akcji i zadebiutowała na GPW.

Źródło: Spółka, #IMC

Zobacz także: IMC S.A. - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
  • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
    • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
    • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
  • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
  • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
  • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
  • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
  • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
  • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
  • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost